Jana Sýkorová se probojovala do středočeského finále podnikatelské soutěže Rozjezdy 2013!

Autor: Marek Bartoš, 5.6.2013

Podnikatelský plán účastnice našeho projektu „Nové vize coworkingu jako cesta k posílení pracovních příležitostí žen“ Jany Sýkorové byl vybrán mezi nejlepších pět záměrů ze Středočeského kraje do soutěže Rozjezdy 2013. Soutěž, kde mezi sebou každoročně soupeří nejzajímavější nápady začínajících podnikatelů, pořádá společnost T-mobile.


Jana Sýkorová se do soutěže přihlásila se svou Slánskou laktační poradnou, kde nabízí poradenské služby těhotným maminkám a podporuje je v kojení. Její plán odborníci vybrali mezi pět nejlepších a poslali ho před odbornou porotu do regionálního kola, kde jej bude 18. června obhajovat a má se tak šanci dostat do celostátního finále. To se uskuteční v září. Už ale postup do regionálního kola je pro ni velkým úspěchem. A jak jí k němu pomohla účast na našem projektu, který podporuje právě začínající rodiče – podnikatele? „Díky Coworkingu a Lucii (pozn. autora: Lucie Mazalová, odborný pracovník a kouč coworkingového centra Podnikání všem) jsem se dozvěděla o soutěži Rozjezdy roku. Nejdůležitější pro mě byly semináře o podnikatelském plánu, co by měl obsahovat, včetně tvorby cen a reklamy nebo SWOT analýzy“, řekla k tomu sama finalistka.

Úspěch Jany Sýkorové je důkazem, že start funkčního podnikání je možný i v roli matky, která vychovává dvě malé děti. Sama je maminkou dvou malých dcer (4 a 2 roky), navíc teď čeká třetí dítě. „Je důležité mít podporující rodinu, aby na maminku - podnikatelku po práci ještě nečekala další směna doma“, zdůrazňuje paní Sýkorová. Pakliže máte alespoň někoho v rodině, kdo je schopen se o vaše dítě postarat, může být i pro vás podnikání řešením!