Každá zkušenost pomůže k uplatnění na trhu práce

Publikováno: 4.12.2014 / Lukáš Janata

Praha – Když se řekne stáž, mají Češi často spíše smíšené pocity. Sice u nás v podvědomí studentů program stáží ještě úplně nezdomácněl, ale řada z nich se jej už naučila využívat. Na druhou stranu mají stáže i své kritiky – podle nich znevýhodňují studenty z chudších rodin před těmi bohatšími a přispívají tak k sociální stratifikaci. Jak to vypadá v praxi, jsme se zeptali jednoho z bývalých stážistů CPPP o.p.s. Františka Štillera.
Celý článek

Za coworkingem do Lisabonu

Publikováno: 3.11.2014 / Lukáš Janata


Podělit se o své zkušenosti, získat nové podněty a hlavně prezentovat coworkingové centrum Podnikání všem v Kladně – s takovým cílem se pracovníci CPPP, o.p.s., zúčastní ve dnech 24. až 26. listopadu mezinárodní konference „Coworking Europe 2014“ v portugalském Lisabonu.

„Již vstupem naší země do EU se začala vytrácet hranice mezi námi a „západem“, potažmo „starými zeměmi unie“. Nyní, deset let poté, je tato hranice v některých odvětvích v podstatě nezřetelná – a ve Švédsku či Portugalsku mnohdy řeší stejné problémy jako u nás. V oblasti coworkingu tak nebudeme jenom zjišťovat zahraniční zkušenosti, ale také se chceme podělit o naše poznatky z fungování coworkingového centra v Kladně, říká Petra Verflová z CPPP, o.p.s.
Více o konferenci (anglicky)

O coworkingu, podnikání a tak trochu i trhu práce

Publikováno: 22.10.2014 / Lukáš Janata

Kladno – „Názorně vidíte, jak se mění v průběhu času pracovní podmínky. Na prvním obrázku vidíte historickou písařskou kancelář. Na druhém „cubicles“ z 80 let a na třetím pak moderní kanceláře společnosti Google…“ zní učebnou hlas překladatelky, zatímco švédská architektka Elin Olsson pokračuje ve své přednášce na téma coworkingu. A již pohled na učebnu, plnou žen všech věkových kategorií ukazuje, že tímto seminářem se pracovníci pořádajícího CPPP o.p.s. trefili do černého.
Celý článek

Podnikání mi otevřelo oči a uvolnilo ruce
… a zvýšilo sebevědomí

Publikováno: 16.9.2014 / PR článek

Před více než rokem jsem se ocitla v klasické situaci maminky na mateřské. S blížícím se koncem rodičovské dovolené jsem bilancovala možný návrat do původního zaměstnání, sledovala nabídky nových pozic a shledávala, že 8,5 hodinová pracovní doba ve spojení s ještě stále nutnou péčí o naše dvě ratolesti je téměř neřešitelné sudoku.

Co s tím? A tak jsem to zkusila. Coworking pro začínající podnikatelky mi pomohl setřídit a uvést do praxe můj nápad – mamAkademie = organizování kurzů a seminářů pro maminky na mateřské. Budu organizovat a spolulektorovat kurzy a semináře o kojení, péči o miminko, předporodní kurzy, šátkování atd.

Celý článek

COWORKING Workshop

Publikováno: 22.9.2014 / CPPP

Kdy: pondělí 6.10.2014 a úterý 7.10.2014 od 9:00
Kde: Cvičné co-workingové centrum Podnikání všem, Doberská 357, 272 04 Kladno
Hlavní téma: Coworking v praxi jako jedna z možných alternativ pro podnikatele – inovativní přístupy ke coworkingu ve Švédsku

Jako hlavní host vystoupí Elin Olsson - zahraniční expertka mající zkušenost s provozem coworkingového centra Coffice ve švédském Stockholmu, která představí coworking jako jednu z možných alternativ pro podnikatele včetně jeho inovativních přístupů ve Švédsku. Dalšími tématy budou např. problematika pracovního trhu, podnikání či slaďování pracovního a rodinného života v mezinárodním srovnání České republiky a Švédska.

Referáty a následná diskuse budou v angličtině s tlumočením a v češtině. Občerstvení pro účastníky a hlídání dětí po oba dny zajištěno.

Česko se stane zemí podnikatelek. Možná

Publikováno: 29.5.2014 / Lukáš Janata

Praha – Češi a Češky se prý málo vrhají do podnikání a nevzniká tu dostatek nových firem. Úspěšnější nejsou v tomto ohledu prý jenom pobaltské země, ale i Polsko či Slovensko. Speciálně Polsko je v některých médiích označováno za „zemi podnikatelek“ a je nám dáváno za vzor. Podle expertů je však situace složitější. A hlavně – Česká republika na tom zatím není v mezinárodním srovnání vůbec tak špatně.
Celý článek

S chutí do startu vlasního podnikání!
aneb podnikání žen v mezinárodním srovnání

Publikováno: 28.5.2014 / CPPP

Zajímavý workshop se zahraniční účastí proběhl ve dnech 26.  a 27.  května v coworkingovém centru Podnikání všem v Kladně.

Tématem bylo zejména mezinárodní srovnání podnikání a podnikavosti českých žen a hlavním hostem byla Patrycja Dołowy, zahraniční expertka projektu „Nové vize coworkingu jako cesta k posílení pracovních příležitostí žen“.

Kromě ní na workshopu vystoupila i Linda Štucbartová, ředitelka sekce mentoring v Business and Professional Women (BPW), mezinárodní federaci žen s bezmála pět a osmdesátiletou tradicí a genderová specialistka Jana Klampflová.

Účastníky workshopu z řad odborníků zaujaly zejména příspěvky Patrycje Dołowy o situaci v sousedním Polsku, začínající podnikatelky pak ocenily prakticky zaměřená témata jako ženy a vyjednávání či autentický ženský leadership.


Online vs. Offline. Kde nakupujeme raději?

Publikováno: 14.2.2014 / PR článek

Nakupování v maloobchodech se v posledních letech v základech příliš nezměnilo. Jedním z nejvýraznějších změn je technická vybavenost obchodních prostor, jakož i používání technologických nástrojů, díky kterým je nakupování stále jednodušší a příjemnější. Nejčastější změny se v maloobchodě podnikají zejména díky neustálému růstu konkurence. Za starých časů před přelomem tisíciletí musely prodejny zápasit jen s jinými prodejnami. Během posledních let se toho velmi mnoho změnilo a vznikl svět internetových prodejen, které jsou v dnešním světě lákavější alternativou tradičního nakupování.
Celý článek

Stáž byla zajímavá a rozmanitá, říká stážistka Týna Zaňková

Publikováno: 13.2.2014 / Marek Bartoš

Týna Zaňková nastoupila na stáž k CPPP v rámci programu „Stáže pro mladé“. Projekt MPSV je určen studentům, kteří chtějí nabrat zkušenosti z trhu práce už během studia a navíc si něco přivydělat. Týna studuje obor Podnikání a administrativa na České zemědělské univerzitě v Praze a v době stáže měla před ukončením magisterského programu.
Celý rozhovor

Kavárnu Kafíčko 33 založili dvě podnikavé maminky

Publikováno: 12.2.2014 / Marek Bartoš

Helena Brtová a Diana Růžičková jsou dlouholeté kamarádky. Před necelým rokem se rozhodly trochu zariskovat a u pražského Arbesova náměstí si otevřely kavárnu Kafíčko 33. „Stává, že nám lidé při první návštěvě u nás nadšeně řekli, že právě takové místo už dlouho hledali. Nebo že si k nám chodí pro pohodu, to je pro nás ta největší odměna“, popisuje duch nového prostoru Helena. Obě jsou maminky na plný úvazek a bylo tedy fascinující poslouchat, jak se rozhodovaly a jak se vypořádaly s rolí matky/podnikatelky.
Celý rozhovor

„Stáž bych rozhodně doporučila všem bývalým spolužákům z VŠ“

Publikováno: 5.2.2014 / Marek Bartoš

Zuzana Kohlová je čerstvou absolventkou vysoké školy. Po ukončení studia se před nástupem do prvního zaměstnání nejprve rozhodla zapojit do projektu „Stáže ve firmách“, kterou podstoupila u Centra podpory podnikání Praha, o.p.s. Co vše jí zkušenost v našem pracovním kolektivu dala a čím jí snad obohatila se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.
Celý rozhovor

„Získala jsem mnohem víc než jen certifikát“, říká stážistka CPPP

Publikováno: 19.12.2013 / Marek Bartoš

Lenka Šťastná je mladá maminka, která se zúčastnila našeho projektu „Nové vize coworkingu jako cesta k posílení pracovních příležitostí žen“. Jakmile z tohoto projektu vystoupila, dozvěděla se o možnosti zapojit se do stáže u naší organizace přes projekt MPSV Stáže ve firmách. Tři měsíce pak pracovala na pozici personalista. Jak se jí stáž líbila a co jí přinesla, se dozvíte v následujícím rozhovoru.
Celý rozhovor

Centrum podpory podnikání Praha, o.p.s. jako vystavovatel na veletrhu práce Profesia Days

Publikováno: 1.11.2013 / Marek Bartoš

Naše občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha, o.p.s. (CPPP) se ve dnech 23. – 24. 10. 2013 zúčastnilo jako vystavovatel jednoho z největších českých veletrhů práce Profesia Days, který se konal v pražských Letňanech.

CPPP se tak zařadilo mezi takřka 100 vystavovatelů a náš stánek mohlo navštívit zhruba 15 000 návštěvníků. Na rozdíl od většiny firem a dalších podniků jsme však na veletrhu nenabízeli přímá pracovní místa. Hlavním cílem naší účasti bylo motivovat ženy, matky a rodiče, aby se zapojili do našich projektů, založili si s naší pomocí vlastní podnik anebo se u nás připravili na budoucí zaměstnání. Všechny naše kurzy jsou zdarma, navíc zajišťujeme i hlídání dětí během doby, kdy se s námi rodiče vzdělávají. I proto nás potěšilo, že přes absenci pracovní nabídky z naší strany byl o náš stánek velký zájem. Všem návštěvníkům tímto děkujeme!

V Králově Dvoře otevřel rodinný klub coworkingovou kancelář

Publikováno: 30.10.2013 / Marek Bartoš

Králův Dvůr – Fenomén coworkingu, neboli sdílené kanceláře, se nešíří jen ve velkých českých městech, ale postupně si razí cestu i do menších obcí. Jednou z nich je i Králův Dvůr v berounském okrese. Tam nedávno maminky z rodinného klubu Pohoda pro každého otevřely „hodinovou kancelář“, kterou si kdokoliv může pronajmout na libovolnou dobu a udělat si svojí práci. Klub Pohoda pro každého se inspiroval také mezinárodním coworkingovým projektem občanského sdružení Centrum podpory podnikání Praha, o.p.s. a jeho švédským partnerem.
Celý článek

Kladenský coworking pomáhá rodičům při startu podnikání. Klientka centra Podnikání všem uspěla v soutěži Rozjezdy 2013

Publikováno: 19.6.2013 / Marek Bartoš

Kladno, Praha – Projektů na podporu podnikavých rodičů, respektive žen, se v poslední době rozjela celá řada. Jejich cílem je většinou formou vzdělávacích programů naučit budoucí podnikatele vyznat se ve spletitém byrokratickém systému nebo umět svůj nápad dobře prodat. Tedy především teorii. Občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha (dále jen CPPP) na to jde poněkud odlišně. Jejich nové coworkingové centrum Podnikání všem na Kladně neučí rodiče pouze teoretické základy. Klienti centra na svém podnikatelském plánu skutečně pracují. Zvolená metoda nese první úspěchy – účastnice projektu Jana Sýkorová včera uspěla na soutěži pro začínající podnikatele Rozjezdy 2013.
Celý článek

Jana Sýkorová se probojovala do středočeského finále podnikatelské soutěže Rozjezdy 2013!

Publikováno: 5.6.2013 / Marek Bartoš

Podnikatelský plán účastnice našeho projektu „Nové vize coworkingu jako cesta k posílení pracovních příležitostí žen“ Jany Sýkorové byl vybrán mezi nejlepších pět záměrů ze Středočeského kraje do soutěže Rozjezdy 2013. Soutěž, kde mezi sebou každoročně soupeří nejzajímavější nápady začínajících podnikatelů, pořádá společnost T-mobile.
Celý článek

Polská neziskovka roku a experti na sdílené podnikání ze Švédska radili českým rodičům jak podnikat

Publikováno: 22.5.2013 / Marek Bartoš

Kladno, Střední Čechy – Mateřská a rodinná centra ve středních Čechách měla na jaře unikátní příležitost poučit se na seminářích zahraničních expertů ze Švédska a z Polska něco o novém fenoménu společného podnikání, tzv. networkingu a coworkingu. Zástupci polské největší ženské organizace Fundacja MaMa a zakladatelé úspěšného coworkingového centra Coffice ze Stockholmu představili českým rodičům, jak se podniká na mateřské a rodičovské dovolené v zahraničí.
Celý článek

Zájem o kurzy pro podnikatele mezi ženami neustále roste

Publikováno: 16.5.2013 / Marek Bartoš

Kladno - Stále více českých žen si vybírá jako způsob návratu na trh práce podnikání. Alespoň soudě podle enormního zájmu o školící kurzy pro začínající podnikatelky, které pořádá občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha (dále jen CPPP) ve svém tréninkovém centru Podnikání všem na Kladně. Kvůli nečekaně vysoké poptávce po školení zde otevřelo další kurz pro podnikavé ženy.
Celý článek

Unikátní tréninkové centrum „Podnikání všem“, určené pro začínající podnikatele zahájilo v Kladně svůj provoz

Publikováno: 7.2.2013 / Marek Bartoš

Kladno - Občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha o.s. (CPPP) otevřelo prostory nového tréninkového a coworkingového centra. Smyslem dlouho připravovaného mezinárodního projektu je nabídnout trochu jinou koncepci, která pomůže především rodičům s návratem na pracovní trh.
Celý článek

Podporujeme rovné příležitosti Kladenska

Publikováno: 19.7.2012 / Lucie Mazalová

Cílem projektu "Podnikání žen jako efektivní cesta k posílení rovných příležitostí na trhu práce" je motivovat ženy k reintegraci na trh práce formou samostatného podnikání a poskytnout jim v tom podporu. Díky projektu budou mít ženy z Kladna a okolí k dispozici téměř tři roky ucelený program vzdělávacích a poradenských aktivit.

II. kolo akreditovaného programu "Základy podnikání"

Publikováno: 18.7.2012 / Jaroslav Kovář

6.3.2012 bylo zahájeno druhé kolo akreditovaného kurzu Základy podnikání. Kurzy jsou v rámci projektu "Podnikání, jako efektivní forma reintegrace žen na trh práce" konány v podnikatelském centru, Jungmannova ulice, Praha 1. Na úspěšné absolventky čeká certifikát o složení zkoušek v akreditovaném programu.

Trénink maminek v příjemném prostředí hotelu Orlík

Publikováno: 17.7.2012 / Jaroslav Kovář

Víkendový trénink pro všechny účastnice 2. běhu našeho programu z měst Mělník, Kolín a Horoměřice. Z účasti bylo nakonec omluveno jen pár jednotlivců, jinak téměř v plném obsazení. Víkend proběhl ve studijním a aktivním duchu. Účastnice se dozvěděly mnoho nového o nových trendech psaní CV, o praktických postupech při přijímacím řízení a setkaly se i s úspěšnými podnikatelkami, účastnicemi prvního běhu našeho projektu. Zařazena byla mimo jiné i zábavná hra, zaměřená na posílení kompetencí v oblasti finančního řízení.