Rozhovory

Aktualizováno 13.2.2014

V rámci této sekce budou postupně publikovány zajímavé rozhovory s osobnostmi ze světa podnikání, kultury, státní správy atd.

Stáž byla zajímavá a rozmanitá, říká stážistka Týna Zaňková

Publikováno: 13.2.2014 / Marek Bartoš

Týna Zaňková nastoupila na stáž k CPPP v rámci programu „Stáže pro mladé“. Projekt MPSV je určen studentům, kteří chtějí nabrat zkušenosti z trhu práce už během studia a navíc si něco přivydělat. Týna studuje obor Podnikání a administrativa na České zemědělské univerzitě v Praze a v době stáže měla před ukončením magisterského programu.
Celý rozhovor

Kavárnu Kafíčko 33 založili dvě podnikavé maminky

Publikováno: 12.2.2014 / Marek Bartoš

Helena Brtová a Diana Růžičková jsou dlouholeté kamarádky. Před necelým rokem se rozhodly trochu zariskovat a u pražského Arbesova náměstí si otevřely kavárnu Kafíčko 33. „Stává, že nám lidé při první návštěvě u nás nadšeně řekli, že právě takové místo už dlouho hledali. Nebo že si k nám chodí pro pohodu, to je pro nás ta největší odměna“, popisuje duch nového prostoru Helena. Obě jsou maminky na plný úvazek a bylo tedy fascinující poslouchat, jak se rozhodovaly a jak se vypořádaly s rolí matky/podnikatelky.
Celý rozhovor

„Stáž bych rozhodně doporučila všem bývalým spolužákům z VŠ“

Zpracoval: 5.2.2014 / Marek Bartoš

Zuzana Kohlová je čerstvou absolventkou vysoké školy. Po ukončení studia se před nástupem do prvního zaměstnání nejprve rozhodla zapojit do projektu „Stáže ve firmách“, kterou podstoupila u Centra podpory podnikání Praha, o.p.s. Co vše jí zkušenost v našem pracovním kolektivu dala a čím jí snad obohatila se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.
Celý rozhovor

„Získala jsem mnohem víc než jen certifikát“, říká stážistka CPPP

Zpracoval: Marek Bartoš / 19.12.2013

Lenka Šťastná je mladá maminka, která se zúčastnila našeho projektu „Nové vize coworkingu jako cesta k posílení pracovních příležitostí žen“. Jakmile z tohoto projektu vystoupila, dozvěděla se o možnosti zapojit se do stáže u naší organizace přes projekt MPSV Stáže ve firmách. Tři měsíce pak pracovala na pozici personalista. Jak se jí stáž líbila a co jí přinesla, se dozvíte v následujícím rozhovoru.
Celý rozhovor

„V dnešní době je konkurence na trhu práce veliká a člověk musí držet krok“

Zpracoval: Marek Bartoš / 10.7.2013

S účastnicí kurzů Základy podnikání a Slaďování práce a osobního života Petrou Hruškovou (34) jsme si povídali o kurzech, které občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha pořádá pro ženy na Kladně. Co si o kurzech myslí, jaké jí poskytly výhody na trhu práce, se dočtete v krátkém rozhovoru.
Celý rozhovor